صفحه اصلي   تماس با ما   نقشه سایت   انگليسي   العربيه   اردو  
نسخه چاپي

تحلیل اسناد فرادست اقتصادی و صنعتی با رویکرد نظام نوآوری


هدف اين گام، تحليل اسناد فرادست به منظور شناسايي چشم‌اندازها، راهبردها و سياست‌هاي کلان کشور در پيوند با نظام نوآوري صنايع فرهنگي است. اسناد و برنامه‌هاي فرادست ‍[حتی اگر اشارات مستقيمي به مفهوم "صنايع فرهنگي" نداشته باشند] چارچوب‌ها، سمت و سوهاي کلي و خط قرمزهايي را براي شکل‌گيري نظام نوآوري اين صنايع تعيين مي‌کنند که نظام نوآوري اين صنايع، نمي‌تواند و نبايد خارج از آن شکل بگيرد.
از آن‌جا که صنايع فرهنگي، ماهيت دوگانه داشته و علاوه بر بعد اقتصادي/صنعتي/فناورانه، يک بعد فرهنگي نيز دارند، لازم است که در اين گام، اسناد فرادست حاکم بر بعد –صنعت و اقتصاد ـ شناسايي و تحليل شوند.
فصل اول گزارش، به روش‌شناسي و چارچوب تحليل اختصاص دارد. اين فصل، ضمن معرفي روش تحليل اسناد فرادست، نحوه شناسايي و انتخاب آن‌ها را نيز توضيح مي‌دهد. فصل دوم، به تحليل اسناد فرادست مي‌پردازد و در فصل آخر نيز جمع‌بندي و نتيجه‌گيري انجام مي‌شود.
شایان ذکر است که چارچوب تحلیل اسناد، مدل نظام نوآوری صنایع فرهنگی می باشد که بر این مبنا ذهنیتی منسجم به تحلیلگر اسناد می بخشد تا ابعاد مختلف را به صورت یکپارچه و در ساختار پیوسته و شابلونی جامع رصد نماید.
به منظور مشاهده متن کامل گزارشات؛ خواهشمند است، اقدام به عضویت در «شبکه نظام نوآوری فرهنگی» سامانه فرمایید.