صفحه اصلي   تماس با ما   نقشه سایت   انگليسي   العربيه   اردو  
نسخه چاپي


رئیس سازمان سینمایی با اشاره به همکاری‌های فرهنگی ایران و چین گفت:


همکاری این دو کشور در زمینه سینمایی مدت‌ها است که آغاز شده است.
حجت الله ایوبی رئیس سازمان سینمایی، با اشاره به همکاری‌های فرهنگی ایران و چین گفت: همکاری این دو کشور در زمینه سینمایی مدت‌ها است که آغاز شده و امیدوارم با دیدار روسای جمهوری دو کشور سطح همکاری‌ها گسترش یابد.
حجت الله ایوبی در گفتگو با دو رسانه چینی اظهار کرد: خرسندم در کنار اتفاقات اقتصادی، ایران و چین بتوانند همکاری فرهنگی و سینمایی داشته باشند.
وی با بیان اینکه دو کشور از نظر فرهنگی و هنری به هم نزدیک هستند ادامه داد: اینکه پیشتر روابط سینمایی ایران و چین آغاز شده اتفاق خوبی است؛ ما در آستانه یکی از بزرگترین اتفاقات سینمایی ایران هستیم و همه سینماها و سینماداران ایران درگیر جشنواره فیلم فجر هستند.
رئیس سازمان سینمایی یادآور شد: سالانه حدود 100 فیلم تولید می‌کردیم و امسال حدود 200 فیلم به جشنواره فیلم فجر آمد و ظرفیت تولید فیلم در ایران دو برابر شده است.
ایوبی توضیح داد: سالی که گذشت شمار مخاطبان ما در سینما دو برابر شد و سینمای ایران امروز حال خوبی دارد.
وی عنوان کرد: کشور چین، جمهوری اسلامی را در سال‌های تحریم یاری کرد و از دوستان ما بود. امروز که درهای دنیا به روی ما باز شده، چین همچنان در اولویت ما قرار دارد و ملاقات دو رئیس جمهوری نقطه آغاز روابط گسترده‌تر دو کشور ایران و چین است. ایران در مقایسه با چین از منظر گستردگی، کشور کوچکی است اما در منطقه کشوری بزرگ محسوب می‌شود.
رئیس سازمان سینمایی تاکید کرد: به عنوان مدیر فرهنگی انتظار دارم در بین روابط دو کشور پیوست فرهنگی و اقتصادی دو کشور فراموش نشود.
ایوبی گفت: در روابط کشورها، اقتصاد خود را تحمیل می‌کند؛ مدیران فرهنگی و اهالی رسانه باید فشار بیاوریم که در کنار روابط اقتصادی، روابط فرهنگی نیز گسترش یابد.
وی اظهار کرد: مطمئن هستم تمدن ایران و چینی، جزو قدیمی ترین تمدن‌ها هستند. ما و شما تنها ملتی هستیم که نوشتن و خط به عنوان هنر تلقی می‌شود و هنر خوشنویسی داریم. توقع ما گستردگی بیش از پیش همکاری‌های فرهنگی است.
كد خبر:34052
منبع خبر:مرکز اقتصاد خلاق وزارت ارشاد
تاريخ خبر:1394/11/14